Celem konkursu ogłoszonego w dn. 27 marca 2013 r. jest zwiększanie atrakcyjności turystycznej regionu Mazowsza.
Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia; jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną; parki narodowe i krajobrazowe; PGL Lasy Państwowe i jego jednostki organizacyjne; instytucje kultury; organizacje pozarządowe; kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych; jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną; podmioty działające w oparciu o przepisy ustawy o partnerstwie publiczno – prywatnym.
W ramach konkursu można uzyskać wsparcie na projekty polegające na utworzeniu, bądź powiększeniu kompleksowej oferty turystycznej składającej się z przynajmniej kilku składników. Poprzez składniki oferty turystycznej należy rozumieć wszystkie oferowane usługi, które powodują, że oferta jest bardziej atrakcyjna i konkurencyjna dla klientów1.
Na konkurs przeznaczono kwotę w wysokości 3 mln EUR.
Konkurs jest przeprowadzany w formie etapowanego konkursu otwartego bez preselekcji co oznacza, że konkurs jest podzielony na etapy, które mają wpływ na umieszczanie projektów na listach rankingowych. Projekty złożone w poszczególnych etapach tworzą osobne listy rankingowe szeregowane pod względem liczby otrzymanych punktów.
Nabór wniosków prowadzony jest w sposób ciągły, do momentu wyczerpania limitu środków określonych na poziomie 250% kwoty przeznaczonej na konkurs lub do zamknięcia konkursu przez Dyrektora MJWPU. Data zamknięcia konkursu zamieszczona będzie na stronie internetowej MJWPU: www.mazowia.eu z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem
Wnioski o dofinansowanie realizacji inwestycji można składać osobiście w Punkcie Przyjmowania Wniosków MJWPU, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, wysłać listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych - Punkt przyjmowania Wniosków, ul. Jagiellońska 74, 03-301 Warszawa.
Więcej informacji o konkursie uzyskać można pod adresem internetowym:
1 Przykładowe składniki oferty turystycznej: nocleg, wyżywienie, transport, oznakowanie i zagospodarowanie szlaku, imprezy towarzyszące, imprezy sportowe, punkty obsługi turystów, materiały promocyjne, zintegrowany system kart i biletów, informacja
i rezerwacja cyfrowa, infokioski, strona www, mapy, przewodniki, programy zwiedzania, usługi świadczone w powiązaniu z walorami turystycznymi.