Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to miejsca, w których ludzie mający pomysł na biznes mogą rozpocząć swoją przygodę. Początkujący przedsiębiorca nie musi rejestrować działalności gospodarczej, to inkubator bierze na siebie kwestie prawno-księgowe oraz oddaje biura do dyspozycji młodych przedsiębiorców. Taka idea okazała się strzałem w dziesiątkę, czego dowodem jest 50 inkubator otwarty w Warszawie, jako wspólna inicjatywa AIP oraz Fundacji Funduszu Współpracy. W wydarzeniu udział wziął Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski.
W ramach nowo otwartego inkubatora, wspierane będą innowacje społeczne, np. innowacyjne produkty czy usługi, które poprawią jakość życia społeczeństwa, dodatkowo inkubator będzie dawał możliwość dzielenia się własnym doświadczeniem i wiedzą. W nowej siedzibie, swoje plany na biznes będzie mogło realizować nawet 60 firm.
- Nowa fala unijnych środków pomoże w zintegrowaniu oferty skierowanej do młodych firm, czyli wtedy gdy ryzyko upadłości jest dosyć duże. Dzięki temu na Mazowszu powstanie kompleksowa propozycja, zakładająca między innymi preinkubację i inkubację biznesu - podkreślał Dyrektor MJWPU Mariusz Frankowski.
Dobrym adresem dla biznesu jest Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Warszawskie Centrum wybudowane zostało dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 i odgrywa kluczową rolę w aktywizacji i integracji środowiska małych i średnich przedsiębiorstw. Działania Centrum kierowane są do ludzi wykazujących inicjatywę i chęć działania na własny rachunek oraz do przedsiębiorców rozwijających własną działalność gospodarczą. Oferta Smolnej jest bardzo różnorodna, odbywają się tam m.in. warsztaty, bezpłatne szkolenia, spotkania kreatywne, programy doradcze.
Tytuł projektu: Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Przedsiębiorczości Smolna 6
Całkowita wartość projektu: 8 141 631,62 zł
Kwota dofinansowania: 6 602 445,11 zł
Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa
Działanie 1.3. Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą
Już niedługo, w 2016 r., rolę inkubatora przedsiębiorczości będzie pełniło Centrum Kreatywności Targowa, którego celem będzie współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami środowisk kreatywnych, wspieranie twórczych i innowacyjnych projektów oraz przedsiębiorstw sektora kreatywnego. Branża filmowa, modowa, czy fotograficzna, także znajdzie tutaj miejsce dla siebie – wystarczy mieć pomysł.
Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu z RPO WM 2007-2013 i polega na rewitalizacji oraz rozbudowie wpisanej do rejestru zabytków kamienicy przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Zarówno budynek frontowy, jak i oficyna zostaną zaadaptowane na cele biurowo-usługowe. Na poszczególnych
kondygnacjach Centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne oraz wystawiennicze.
Tytuł projektu: Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Kreatywności Targowa 56 Całkowita wartość projektu: 19 113 206,99 zł
Kwota dofinansowania: 16 221 016,18 zł
Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa
Działanie 1.3. Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą
Edyta Al-Tawil
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Tel. 22 542 27 34
e-mail: media@mazowia.eu
Załączniki
Program operacyjny | Priorytety i działania |
---|---|
Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (RPO WM) |
"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Copyright 2011 by Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Realizacja Net P.C.